wpdev-booking - en to nl translation catalogue (68 entries)

en: Settings
nl: Instellingen

en: Buy
nl: Koop

en: Booking
nl: Reserveren

en: Add booking
nl: Reserveer

en: Booking settings customizations
nl: Instellingen voor reserveren

en: Insert booking calendar
nl: Voeg een reserveringskalender toe

en: Booking calendar
nl: Reserveringskalender

en: Ok
nl: Mooi!

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Type of booking:
nl: Soort reservering

en: Booking form
nl: Reserveringsformulier

en: Info
nl: Informatie

en: Dates
nl: Data

en: Pending
nl: Aangevraagd

en: Approve
nl: Keur goed

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Reason of cancellation here
nl: Reden van annulering:

en: %sThere are no reservations.%s Please, press this %s button, when you edit %sposts%s or %spage%s. %sAfter entering booking you can wait for making  reservation by somebody or you can make reservation %shere%s.
nl: %sGeen reserveringsaanvragen%s Please, press this %s button, when you edit %sposts%s or %spage%s. %sAfter entering booking you can wait for making  reservation by somebody or you can make reservation %shere%s.

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Select your start day of the week
nl: Selecteer de dag waarmee de week begint

en: Type title of new reservation %safter booking has done by user%s
nl: Voer hier een titel in voor de %snieuwe reservering%s

en: %snew reservation%s
nl: %sNieuwe reservering!%s

en: More Information about this Plugin can be found at the
nl: Meer info over deze plugin vindt u op

en: Title
nl: Titel

en: Show
nl: Bekijk

en: Booking settings
nl: Instellingen voor reserveren

en: This field is required
nl: Dit veld is verplicht

en: Incorrect email field
nl: Email klopt niet

en: Please, select reservation date(s) at Calendar.
nl: Selecteer de data op de kalender die u wilt reserveren.

en: Booked
nl: Bezet

en: Email (required)
nl: Email (verplicht)

en: Phone
nl: Telefoon

en: Send
nl: Reservering verzenden

en: New reservation
nl: Nieuwe reservering

en: Your reservation has been approved
nl: Uw reservering is goedgekeurd.

en: Your reservation has been declined
nl: Het vakantiehuisje 'Zomerzonnetje' kan helaas niet voor u worden gereserveerd.

en: Su
nl: Zo

en: Mo
nl: Ma

en: Tu
nl: Do

en: We
nl: Wo

en: Th
nl: Do

en: Fr
nl: Vr

en: Sa
nl: Za

en: Mar
nl: Mrt

en: May
nl: Mei

en: Oct
nl: Okt

en: No days
nl: Geen dagen

en: Every
nl: Iedere

en: Days of week
nl: Dagen van de week

en: Days of month
nl: Dagen van de maand

en: January
nl: Januari

en: February
nl: Februari

en: March
nl: Maart

en: June
nl: Juni

en: July
nl: Juli

en: August
nl: Augustus

en: October
nl: Oktober

en: Years
nl: Jaren

en: Save changes
nl: Veranderingen opslaan

en: Edit
nl: Aanpassen

en: Do you really want to delete?
nl: Echt verwijderen?

en: %s - text field.
nl: %s - tekst veld.
